МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ ЛИСТ від 29.11.2013 р. № 31-08410-07-27/34996 Щодо відображення у бухгалтерському обліку витрат на послуги митного брокера

Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України на запит щодо формування собівартості ввезеного товару повідомляє.

Відповідно до пункту 9 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999 № 246, первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з таких фактичних витрат:

 

суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків;

суми ввізного мита;

суми непрямих податків у зв’язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються підприємству/установі;

транспортно-заготівельні витрати;

інші витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях.

Отже, якщо послуги митного брокера, безпосередньо пов’язані з придбанням товарів призначених для продажу, то сума оплати цих послуг включається до собівартості придбаних товарів, та визнаватися витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких імпортованих товарів.

Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку.

Источник: "ТРАНСПОРТ"

 http://transport-journal.com

 

 

Вы здесь: Главная Новости МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ ЛИСТ від 29.11.2013 р. № 31-08410-07-27/34996 Щодо відображення у бухгалтерському обліку витрат на послуги митного брокера