ІT- продукція, що поставляється від нерезидента резиденту, не підлягає митному контролю

Міндоходів  нагадало, що операції з поставки програмної продукції не обкладаються ПДВ до 1 січня 2023 року.

 

Операції з поставки програмної продукції від нерезидента резиденту України не підлягають митному контролю та не обкладаються ПДВ. Про це йде мова в листі Міндоходів від 16 серпня 2013 № 9151/6/99-99-19-04-02-15 .

Пунктом 26 1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу для операцій з поставки програмної продукції, тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023, запроваджено пільговий режим оподаткування ПДВ, згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з поставки програмної продукції .

Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться:

Результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет- сайтів та/або онлайн-сервісів;

Криптографічні засоби захисту інформації.

 

При цьому режим звільнення від оподаткування ПДВ застосовується до операцій з поставки програмної продукції незалежно від того, поставляється така продукція на матеріальних носіях або передається покупцеві іншим шляхом, в т.ч. і з використанням мережі Інтернет, електронною поштою або іншими засобами передачі інформації.

Роз’яснено, що до операцій з поставки програмної продукції іншому покупцеві на території України, в т.ч. і з використанням мережі Інтернет, застосовує режим звільнення від ПДВ відповідно до пункту 26-1 підрозділу 2 розділу XX НК .

Також зазначено , що програмний продукт (програмний засіб, програмне забезпечення) не має окремо визначеного коду УКТЗЕД і розглядається як результат виконання послуг, який повинен бути зафіксований на відповідному матеріальному носії (диску для лазерних систем зчитування, флеш-карті, знімному жорсткому диску і т . п.) виконавця або замовника, або може бути переданий виконавцем замовнику з використанням мережі Інтернет по електронній пошті або іншими засобами передачі інформації.

Враховуючи зазначене, Міндоходів роз’яснило, що операції з поставки програмної продукції від нерезидента резиденту України не підлягають митному контролю та не обкладаються ПДВ.


 http://legalaid.ua

 

Вы здесь: Главная Новости ІT- продукція, що поставляється від нерезидента резиденту, не підлягає митному контролю